Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programı

Dünyadaki gelişmiş ekonomiler bilgi temelli ekonomilere dönüşmektedir. Hizmet ve Bilişim sektörleri muazzam bir hızla gelişmektedir. Şu anda sadece ABD’de 200’ün üzerinde üniversitede Bilişim Sistemleri Bölümü mevcuttur.

Yönetim Bilişim Sistemleri, işletme ve bilişim konularını bir arada işleyen bir alandır. Günümüzde bilişim alanındaki gelişmelerin işletme bilimine kattıklarıyla çok daha etkin karar verme süreçleri oluşmuştur. Ayrıca, bilişim sistemlerinin yönetimi de başlı başına bir yönetim konusu haline gelmiştir. Yönetim Bilişim Sistemlerini ilgilendiren konular, bu iki alanın etkileşimi ve entegrasyonuyla ortaya çıkmıştır.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri lisans programımızı tercih edecek işletme ve bilgisayar bilimleri konularına ilgi duyan adaylarımız kapsamlı düşünebilme, sentez yeteneği, pozitif bilimlere yatkınlık konularında gelişmiş iyi birer yönetim bilişimci olacaklardır.

Dört yıllık Lisans eğitimi verecek olan programın eğitim dili Türkçedir. Lisans döneminde öğrencilerin çift anadal ve yandal programları ile kontenjan dahilinde isteğe bağlı İngilizce hazırlık programından yararlanma imkânı vardır.

Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programı akademik kadromuza buradan erişebilirsiniz.